آخرین اخبار محیط زیست در حوزه های مختلف مانند بحران آب ایران ، انرژی خورشیدی ، بازیافت ، آلودگی هوای شهر های صنعتی و ارائه تکنولوژی های جدید در دنیا

با دنبال کردن اخبار محیط زیست از وبسایت زمین سبز پارس خود را در زمینه محیط زیست به روز نگه دارید. ما علاوه بر اخبار محیط زیست اطلاعات بسیاری در خصوص راه های جدید برای مبارزه با بحران آب ارائه می دهیم. ما اعتقاد داریم که تنها راه مبارزه با بحران آب ایران صرفه جویی در مصارف خانگی نیست. ما با ارائه راه حل های جدید قصد داریم در جهت حل مشکل بحران آب اقدام نماییم.

 

بیوسوخت قهوه راه حل کاهش آلودگی هوا در لندن

رسانه‌های محلی انگلیس اعلام کردند که به منظور کاهش آلاینده‌های ناشی از وسایل حمل و نقل عمومی قرار است از یک نوع “بیوسوخت” تهیه شده از قهوه در برخی از اتوبوس‌های لندن استفاده شود.

«بیو – بین» که کمپانی بازیافت پسماند قهوه و یک شرکت استارتاپ (نوپا) انرژی سبز در لندن است اعلام کرد توانسته به اندازه‌ای بیوسوخت از روغن قهوه تولید کند که برای مصرف یک سال یک اتوبوس کافی است.

این کمپانی، پسماندهای قهوه مصرف شده در کافی‌شاپ‌های لندن را جمع‌آوری کرده و پس از فرآوری، روغن قهوه به دست آمده را با طیفی از روغن‌های حیوانی و گیاهی ترکیب می‌کند.

ترکیب‌ نهایی که حاوی ۸۰ درصد دیزل و ۲۰ درصد بیوسوخت است می‌تواند حجم تولید کربن حاصل از سفرهای درون شهری یک دستگاه اتوبوس را ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش دهد.

به گزارش شینهوا، این کمپانی اعلام کرده که اتوبوس‌های فعلی می‌توانند بدون نیاز به هیچ تغییر و دست‌کاری فنی از این بیوسوخت استفاده کنند.

سیستم حمل و نقل عمومی لندن به طور فزاینده‌ای به استفاده از بیوسوخت‌ها برای کاهش آلودگی هوای ناشی از وسایط نقلیه عمومی روی آورده است./ایسنا

سه چالش عمده تولید خودروهای پاک در ایران

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که در دو سال گذشته در صنعت خودروی جهان مطرح بوده، سمت‌گیری جدید شرکت‌های معتبر به سوی تولید خودرو‌های برقی است، در حالی که خودروسازان ایرانی کاملا از این قافله عقب مانده‌اند و به‌طور‌کلی زیرساخت‌های خودروهای الکتریکی نیز به‌هیچ‌عنوان آماده نیست.

 

بر اساس این گزارش اگر بخواهیم روند تولید خودرو‌های الکتریکی را در کشور بررسی کنیم، خواهیم دید تولید این‌گونه خودروها در ایران با دو چالش عمده و اساسی روبه‌رو است.

 

اولین چالش مربوط به فن‌آوری و دانش تولید این خودرو است و در حال ‌حاضر این فنّاوری در کشور وجود ندارد و اگر خودروسازی بخواهد در این زمینه ورود کند، باید به‌وسیله سرمایه‌گذاری با طرف خارجی اقدام به تولید کرده که قطعا این موضوع الزامات و تمهیدات بسیار زیادی را می‌طلبد و با توجه به ساختار فعلی صنعت خودروی کشور به نظر می‌رسد، این موضوع با اما و اگرهای بسیاری روبه‌رو خواهد بود.

 

از سوی دیگر زیرساخت‌های تولید این خودروها باید در کشور ایجاد شود که این موضوع زمان‌بر است و به همین دلیل خودروسازان عمومی به‌خصوص در کلان‌شهرها باشد.

 

با توجه به قیمت بالای خودروهای برقی بسیاری از مشتریان با توجه به وضع درآمدی خود توان خرید چنین محصولاتی را ندارند. به نظر می‌رسد این موضوع خود بزرگ‌ترین چالش صنعت خودروی کشور در صورت تولید خودروهای الکتریک خواهد بود. به همین دلیل تنها راه این است که با توجه به مزایای استفاده از این خودرو‌ها از سوی دولت حمایت‌های ویژه‌ای انجام شود.

 

سومین چالش استفاده خودرو‌های الکتریکی در ایران، جایگاه شارژ باتری این خودروهاست که در صورت تولید انبوه آن‌ها بودن شک باید جایگاه‌های متعددی برای این امر در نظر گرفته شود که این موضوع خود نیاز به زیرساخت‌های بسیاری دارد.

 

برخی کارشناسان معتقدند درصورتی‌که خودروهای برقی در کشور فراگیر شوند، باید استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر برای تولید برق در دستور کار وزارت نیرو قرار بگیرد، چراکه اگر برای تولید برق از انرژی‌های فسیلی استفاده شود، هر چند از آلودگی شهرها کاسته خواهد شد اما عملا آلودگی در نیروگاه‌ها و حومه شهرها افزایش خواهد یافت و در‌مجموع آلودگی در مقیاس کلان کاهش نمی‌یابد.

 

بنابراین باید در کنار توسعه خودروهای برقی، تولید برق از منابع تجدید پذیر نیز دیده شود تا درمجموع آلایندگی در کشور کاهش یابد. در این صورت آینده روشنی در حوزه خودروهای برقی در کشور خواهیم داشت./خبر خودرو

صنعت خودروسازی و حوزه تولید سوخت مهمترین پدرخوانده‌های حوزه کاهش آلودگی هوا

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اخیرا به منظور بررسی موضوع آلودگی هوا در صحن شورای شهر تهران حاضر شد. او در این جلسه با اشاره به اینکه مشکل اصلی تهران، آلودگی هوا است، گفت: ممکن است برای حل این مشکل حتی چند کارخانه هم تعطیل شود که باید همه با هم کمک کنیم تا این مشکلات حل شود اما قبول کنید اگر شما اراده کنید تا مشکلات حل شوند باید در مقابل گادفادرهایی (پدرخوانده) قرار بگیرید که زورشان هم کم نیست.

 

در این باره مسعود تجریشی معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: طرح بحث وجود پدرخوانده در حوزه آلودگی هوا از سوی رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در حوزه کاهش آلودگی هوا این مفهوم را دارد که اگر خودروسازان نخواهند کیفیت تولیدات خود را بهبود بخشند، کسی نمی‌تواند حریف آنها شود و این وضعیت نشان می‌دهد که قدرت بسیار زیادی دارند و توان لابی‌گری آن‌ها در کشور کم‌نظیر است.

 

وی افزود: علاوه بر خودروسازان، حوزه تولید سوخت نیز یکی از مشکلات مربوط به کاهش آلودگی هواست. سازمان حفاظت محیط زیست در این زمینه به طور شفاف عمل و با وزیر نفت نامه‌نگاری خود را آغاز کرده است و طبق این پیگیری‌ها آقای زنگنه قول داده‌ است هر پالایشگاهی که از تولید سوخت استاندارد تخطی کند، تعطیل شود.

 

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: پیش از این، پایش کیفیت سوخت به صورت فصلی انجام می‌شد اما از هفته‌های اخیر این پایش به صورت هفتگی انجام می‌شود. واضح است که پایش کیفیت سوخت وظیفه سازمان حفاظت محیط زیست است و این سازمان وظیفه خود را در این زمینه انجام می‌دهد.

 

تجریشی در پایان با تاکید بر اینکه سازمان حفاظت محیط زیست وظیفه پایش آلودگی کل کشور را برعهده دارد، گفت: طی هفته‌های اخیر با ۱۳ دانشگاه برتر کشور در زمینه پایش سوخت توزیعی در شهرهای مختلف گفت‌وگو کردم و قرار شده دانشگاه‌ها به نیابت از سازمان حفاظت محیط زیست اندازه‌گیری‌های مربوط به کیفیت سوخت را انجام دهند. این اقدام در راستای گسترش نظارت سازمان محیط زیست بر کیفیت سوخت توزیعی است.

 

بر اساس سیاهه انتشار آلودگی هوای تهران سهم منابع متحرک در تولید آلاینده‌های گازی ۸۵ درصد است همچنین سهم این منابع در تولید ذرات معلق ۷۰ درصد ارزیابی شده است./ایسنا

کامیون الکتریکی تسلا معرفی شد

کامیون الکتریکی تسلا با تاخیر تقریبا زیاد، طی یک رویداد در شهر هاوتورن کالیفرنیا آمریکا معرفی شد. این محصول با تمامی اتومبیل‌ها و وسایل نقلیه برقی که تسلا تاکنون تولید کرده تفاوت دارد.

ایلان ماسک در برنامه کلی خود قصد دارد حمل و نقل زمینی را متحول کرده و گسترش بدهد. تسلا در تلاش است با استفاده از تکنولوژی‌های رانندگی خودکار و همچنین ساخت وسایل نقلیه برقی، حمل و نقل را ایمن‌تر کرده و هزینه‌ها را کاهش بدهد. به عقیده ایلان ماسک، این شیوه نوین، جذابیت بسیار زیادی دارد.

 

 

ظرفیت باتری کامیون الکتریکی تسلا هنوز به طور دقیق مشخص نیست، با این حال به ادعای شرکت، این وسیله می‌تواند با یک مرتبه شارژ، حین داشتن بیشترین بار ممکن و بیشترین سرعت حرکت، ۵۰۰ مایل (۸۰۰ کیلومتر) حرکت کند. نیروی مورد نیاز برای حرکت توسط چهار موتور الکتریکی تولید می‌شود. بر روی هر محور پشت کابین، دو موتور قرار گرفته است.

حداکثر باری که می‌توان با کامیون الکتریکی تسلا جابه‌جا کرد ۳۶ تن است. این کامیون را می‌توان در اتوبان‌ها بر روی حالت خودران قرار داد و همه چیز را به سیستم هوشمند وسیله سپرد. این وسیله مجهز به یک باتری توانمند است، به طوری که طی سی دقیقه شارژ می‌توان آن را برای ۴۰۰ مایل (۶۵۰ کیلومتر) جابه‌جایی آماده کرد. اگرچه این محصول اکنون رونمایی شده است، اما تولید آن از سال ۲۰۱۹ آغاز خواهد شد.

 

 

تسلا رونمایی از این محصول را با آوردن دو کامیون بر روی صحنه آغاز کرد. همان‌طور که با توجه به طراحی سایر محصولات تسلا انتظار داشتیم، این یک کامیون زیبا و بسیار جذاب است. موقعیت مرکزی راننده، نخستین چیزی است که در ظاهر این کامیون جلب توجه می‌کند. به عقیده ایلان ماسک، این سبک از طراحی کمک زیادی به افزایش میان دید راننده خواهد کرد.

کامیون الکتریکی تسلا حتی حین داشتن یدک‌کش قادر است طی پنج ثانیه، از سرعت ۰ به ۱۰۰ کیلومتر برسد. وقتی حداکثر ظرفیت بار ممکن یعنی ۳۶ تن بر روی آن قرار داشته باشد، رسیدن از ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر چیزی حدود بیست ثانیه زمان خواهد برد. کامیون الکتریکی تسلا قادر است حین حمل این میزان بار، با سرعت ۶۵ مایل بر ساعت (۱۰۴ کیلومتر بر ساعت) حرکت کند که حتی در مقایسه با کامیون‌های دیزلی نیز بیشتر است.

 

 

به عقیده ایلان ماسک، بیشتر مسیرهایی که راننده‌ها توسط کامیون برای حمل بار طی می‌کنند چیزی حدود ۴۰۰ کیلومتر است. پس با یک مرتبه شارژ کامیون الکتریکی تسلا می‌توان با آن به مقصد رفت و سپس بازگشت، بدون اینکه به شارژ مجدد در مسیر نیازی باشد. با این حال شرکت تصمیم دارد در ابتدا، در مسیرهای پرتردد کامیون‌ها، ایستگاه‌های شارژ قرار بدهد. با توجه به فراهم شدن امکان ۶۵۰ کیلومتر جابه‌جایی طی ۳۰ دقیقه شارژ، وجود این ایستگاه‌ها می‌تواند بسیار مفید باشد.

تسلا مدعی است کامیون الکتریکی این شرکت سبب صرفه‌جویی در هزینه‌های مربوط به سوخت و نگهداری خواهد شد. یک کامیون دیزلی در مقایسه با کامیون الکتریکی تسلا، به ازای هر مایل حرکت، ۲۰ درصد هزینه بیشتری دارد. به عقیده سازنده، شرکت‌ها به دلیل کاهش هزینه‌های سوخت، به ازای هر یک میلیون مایل (یک و نیم میلیون کیلومتر) جابه‌جایی می‌توانند ۲۰۰ هزار دلار صرفه‌جویی کنند.

 

کامیون الکتریکی تسلا قادر به حمل ۳۶ تن بار است

 

به لطف سیستم هوشمند کامیون الکتریکی تسلا، راننده از زمان نیاز به تعمیر قسمت‌های مختلف پیش از خراب شدن آگاه شده و می‌تواند از پرداخت هزینه‌های زیاد ناشی از خرابی قطعه جلوگیری کند. مهم‌تر از آن، زمان مورد نیاز برای تعمیر به شدت کاهش پیدا خواهد کرد که خود سبب افزایش بازدهی می‌شود. سیستم ترمز احیاکننده وسیله قادر است بخشی از انرژی مصرف شده را جبران کند. ساخت این کامیون برقی برای تسلا نیز به‌صرفه است، چرا که شرکت از همان موتورهای اتومبیل Model 3 در آن استفاده کرده و پک باتری نیز با واحدهای ذخیره‌سازی پیشین شرکت یکسان است؛ به این ترتیب زمان و هزینه ساخت کامیون کاهش پیدا می‌کند.

 

 

ایلان ماسک به حدی از ایمنی کامیون الکتریکی شرکت خود مطمئن است که اعلام کرد این وسیله می‌تواند از یک انفجار هسته‌ای جان سالم به در ببرد! در غیر این صورت مشتری پولش را پس خواهد گرفت. شرکت سازنده چندین دوربین در اطراف کامیون کار گذاشته است که به راننده کمک می‌کند حین رانندگی، بیش از پیش به محیط اطراف اشراف داشته باشد. با ۵ هزار دلار می‌توانید یک کامیون الکتریکی تسلا را برای خود رزرو کنید./گجت نیوز

نقشه‌ای برای شناسایی آلوده‌ترین شهرهای اروپا

آژانس محیط زیست اروپا با انتشار یک نقشه تعاملی به کاربران امکان می‌دهد که به صورت هم‌زمان شاخص کیفیت هوا در شهرهای اروپایی را ببینند.

 

به این ترتیب ساکنان شهرهای مختلف می‌توانند از میزان آلودگی هوا در محل زندگی خودآگاه شوند و در صورتی که دچار مشکلات تنفسی هستند در روزهای آلوده شهر را ترک کنند.

 

میزان آلایندگی بر اساس پنج شاخص اصلی طبقه بندی شده که شامل میزان ذرات معلق PM۲.۵ و PM۱۰، ازون (O۳)، دی‌اکسید نیتروژن (NO۲) و دی‌اکسید گوگرد (SO۲) هستند. این آلاینده‌ها تاثیر مستقیم بر سلامت افراد دارند و می‌توانند موجب بروز بیماری‌های کشنده از جمله سرطان ریه، دیابت نوع ۲ و بیماری‌های قلبی شوند.

 

داده‌های این نقشه از بیش از ۲۰۰۰ مرکز کنترل آلایندگی در سراسر اروپا جمع‌آوری می‌شود.

 

خطرناک‌ترین آلاینده، PM۲.۵ است که از آلودگی خودروها و صنایع ناشی می‌شود. بر اساس آمارها این آلاینده در سال ۲۰۱۴ میلادی موجب مرگ حدود ۴۰۰ هزار نفر در اروپا شد.

 

به گزارش یورونیوز، بررسی نقشه تعاملی آژانس محیط زیست اروپا نشان ‌می‌دهد که در روزهای اخیر شهرهایی در لهستان، جمهوری چک و اسپانیا آلوده‌ترین شهرهای قاره سبز بوده‌اند در مقابل سوئد، نروژ و فنلاند پاک‌ترین هوا را داشته‌اند.

 

انتشار این نقشه تنها چند هفته پس از آن انجام می‌شود که آژانس محیط زیست اروپا اعلام کرد اغلب مردم کشورهای اروپایی در معرض استشمام هوای آلوده‌اند و میزان متوسط آلایندگی در این قاره از سطح عادی بالاتر است.

 

شما با مراجعه به این سایت می‌توانید این نقشه را به صورت آنلاین مشاهده کنید

http://www.eea.europa.eu/themes/air/air-quality-index

رودخانه‌های رشت در حال نابودی است

معاون امور عمرانی استانداری گیلان گفت: در شهر رشت مجموعه‌ای از آلودگی‌ها رودخانه‌ها را تهدید می‌کند و یا بهتر بگوییم به سمت نابودی می‌برد.

‌شعبانپور‌ در خصوص رودخانه‌های شهر رشت گفت: ما در شهر رشت دو رودخانه داریم که مجموعه‌ای از آلودگی‌ها آن را تهدید می‌کند و یا بهتر بگوییم به سمت نابودی می‌برد؛ به طور مثال‌ شیرابه پسماند سراوان، پساب شهر صنعتی رشت، فاضلاب بیمارستان‌های شهر، پسماند جامدی که مردم در داخل رودخانه‌ها می‌ریزند، پسماند فاضلاب منازل شهری و همچنین کودهای شیمیایی که برای مزارع استفاده می‌شود با باران شسته و وارد رودخانه‌ها می‌شود و این رودخانه‌ها این همه آلودگی‌ها را به تالاب هدیه می‌کند.

وی ادامه داد: سال‌هاست عنوان می‌کنیم که رودخانه‌های رشت آلوده هستند، اکنون دو سال است که دولت ردیف بودجه را از محل ۱۰ و ۱۲ مدیریت بحران به این امر اختصاص داده و امسال بودجه به مبلغ ۵۰ میلیارد اختصاص یافته است و همچنین دو سال قبل نیز ۵۰ میلیارد بوده که تنها ۳۰ درصد تحقق پیدا کرد و امسال ۵۰ میلیارد بین چند دستگاه اجرایی توزیع شده است از دستگاه‌های اجرایی کار پایش را محیط زیست بر عهده دارد و مبلغ ناچیزی به این دستگاه اختصاص یافته است و علوم پزشکی برای چند بیمارستان مثل پورسینا از منابع داخلی و با استفاده از این اعتبارات در حال احداث تصفیه خانه بیمارستانی است و آب و شهری نیز در حال ایجاد تصفیه خانه فاضلاب برای مسکن مهر رشت است و شهرداری برای ایجاد تصفیه خانه شیرابه در سراوان در تلاش است و البته هنوز اعتباراتی به این مجموع داده نشده زیرا اسناد خزانه دارد و با توجه به رانش زباله در سراوان طرح نیمه کاره رها شده است.

شعبانپور خاطرنشان کرد: ساماندهی دو رودخانه را نمی‌توان یک‌ساله یا دوساله انجام داد، زمان زیاد و اعتبارات زیادی نیاز دارد و ‌خدا را شاکرم که این طرح حیاتی آغاز شده و ردیف بودجه گرفته و اتفاقا یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های دکتر سالاری استاندار گیلان تالاب بندر انزلی و این دو رودخانه است که برای ما به دلیل اهمیت گردشگری منفعت فراوانی خواهد داشت و در واقع یک فرصت بسیار خوب محسوب می‌شود./ ایسنا

آمار خودروها و موتورهای تهران/۸ برابر ظرفیت معابر خودرو داریم

عضو کمیسیون محیط زیست شورای شهر تهران با بیان اینکه ۸ برابر ظرفیت معابر خودرو داریم، گفت: اگر مردم تصمیم بگیرند خودروی بی کیفیت نخرند، خودروسازها جز ارتقای کیفیت، کاری نمی‌توانند بکنند.

 

زهرا صدراعظم نوری، درباره چرایی روند کند نوسازی خودروهای فرسوده با اشاره به آمارهایی که راهنمایی و رانندگی درباره خودروهای تولید شده، منتشر کرده است، گفت: در کل کشور ۲۰ میلیون خودرو شماره گذاری شده است که یک پنجم آن معادل چهار میلیون خودرو، سهم شهر تهران است. تعداد موتور‌سیکلت‌هایی که در شهر تهران وجود دارد، سه میلیون است و این در حالیست که وسعت کل معابر تهران ۲۹۱۱ کیلومتر است که نسبت به خودروها بسیار کمتر است یعنی تعداد خودروها ۸ برابر ظرفیت معابر است.

 

وی بااشاره به خودروهای فرسوده گفت: میزان آلایندگی این خودروها بسیار بالاست اما متاسفانه خودروهای جدیدی که به چرخه حمل و نقل وارد می‌شوند نیز به دلیل نداشتن کیفیت، بعد از مدتی به یک خودروی آلاینده تبدیل می‌شوند و تفاوتی با یک خودروی فرسوده نخواهند داشت.

 

عضو کمیسیون محیط زیست شورای شهر تهران با بیان اینکه برای حل معضل خودروهای فرسوده و آلاینده هم درد و هم درمان را می‌شناسیم، عنوان داشت: با وجود این هنوز اقدام موثری در این زمینه صورت نگرفته است و به همین دلیل معتقد هستم، یکی از ابزارهایی که باعث تسریع روند خارج کردن خودروهای فرسوده از سوی مسئولین خواهد شد، افکار عمومی و مطالبه آنها است.

 

وی با اشاره به اینکه کند شدن فرآیند خارج کردن خودروهای فرسوده باعث آلودگی بیشتر خواهد شد، عنوان کرد: منابع ثابت و متحرک دو منبع آلودگی هوا هستند. سهم منبع ثابت مانند کارخانه‌ها ۲۰ درصد و سهم منبع متحرک مانند خودروها و موتورسیکلت‌ها حدود ۸۰ درصد است. وقتی آلودگی و بیماری‌های آن مشخص است، افکار عمومی باید مطالبه کنند تا کیفیت خودروهای تولیدی افزایش پیدا کند. همچنین مردم باید یکدیگر را تشویق به استفاده از حمل و نقل عمومی کنند.

 

نوری بیان داشت: سیاست و اولویت شورای شهر این است که استفاده از حمل و نقل عمومی به ویژه حمل و نقل ریلی را گسترش دهیم تا هر کسی که نیاز دارد، بتواند به نزدیکترین ایستگاه مترو دسترسی داشته باشد.

 

وی در خاتمه سخنان خود در یک برنامه رادیویی با تاکید بر اینکه مردم نقش تعیین کننده‌ای دارند، گفت: مردم در نقش حکومت‌ها نقش تعیین کننده‌ای دارند؛ مردم اگر تصمیم بگیرند خودروی بی کیفیت نخرند، خودروسازهای ما کاری نمی‌توانند بکنند. اگر مردم مرتبا کیفیت خودرو را نقد کنند، خودروسازها نمی‌توانند بی تفاوت بمانند. اگر خودرو با کیفیت و از رده کالاهای سرمایه‌ای خارج شود، مطمئنا مردم به راحتی برای از رده خارج کردن خودروهای فرسوده‌شان عمل می‌کنند./ایسنا

وابستگی به زغال‌سنگ، یکی از مهمترین موانع کاهش گازهای گلخانه‌ای

در کنفرانس اقلیمی بن آلمان یکی از مهم‌ترین چالش‌ها، حذف وابستگی به انرژی‌های فسیلی از جمله زغال سنگ است.

 

آلمان که یکی از پیشگامان در عرصه مبارزه با آلودگی‌های زیست محیطی به شمار می‌رود همچنان یکی از مهم‌ترین مصرف‌کنندگان زغال‌سنگ است.

 

زغال‌سنگ اجازه نخواهد داد دولت آنگلا مرکل تا سال ۲۰۲۰ میلادی به هدف مهم کنفرانس اقلیمی پاریس یعنی کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای در جهان تا میزان ۴۰ درصد نسبت به سال ۱۹۹۰ میلادی دست پیدا کند.

 

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در کنفرانس اقلیمی بن گفت: می‌دانیم که یکی از موانع کاهش عمده گازهای گلخانه‌ای مصرف زغال سنگ است و آلمان در جای خود سعی خواهد کرد به هر ترتیب شرایطی فراهم کند تا کشورهای امضا کننده پیمان پاریس به هدف مهم کاهش ۴۰ درصدی گازهای گلخانه‌ای دست پیدا کنند.

انرژی‌های فسیلی یکی از مهم‌ترین عوامل آلودگی‌های زیست‌محیطی و تغییرات اقلیمی هستند و مشکل اصلی این است که هزاران نفر به عنوان نمونه در آلمان در صنایع فسیلی و زغال سنگ کار می‌کنند./ایسنا

معاون وزیر نیرو: الزام برج‌های جدید پایتخت به استفاده از انرژی خورشیدی

معاون وزیر نیرو در خصوص انرژی مصرفی برج‌های تازه ساخت تهران گفت: پیشنهاد می‌شود شهرداری تهران برج‌های جدید را ملزم کند تا حداقل ۱۰ درصد از انرژی مصرفی خود را از طریق انرژی خورشیدی تامین کنند.

هوشنگ فلاحتیان در خصوص انرژی مصرفی برج‌های تازه ساخت تهران گفت: پیشنهاد می‌کنیم که شهرداری تهران برج‌های جدید ساخته شده پایتخت را ملزم کرده تا حداقل ۱۰ درصد از انرژی مورد مصرف خود را از طریق انرژی خورشیدی تامین کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: معمولا با احداث برجی که ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه در برداشته است اگر بخواهیم نیروگاهی را بر روی آن قرار دهیم، ۵۰۰ میلیون تومان هزینه خواهد داشت که این میزان هزینه، مبلغ خاصی نیست و به صرفه است که سرمایه‌گذاران این کار را انجام دهند.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با بیان اینکه پیشنهاد می‌کنیم که شهرداری با نصب سلول‌های فتوولتاییک بر بام این برج‌ها انرژی برق را تامین کند، اذعان کرد: این اقدام یک حرکت زیست محیطی است و مردم را تشویق می‌کند که بر بام منازل خود انرژی خورشیدی نصب کنند.

فلاحتیان با تاکید بر اینکه وزارت نیرو آماده تعامل و همکاری کامل با شهرداری تهران است، خاطرنشان کرد: استقبال می‌کنیم که در آینده نزدیک جلسه‌ای را در ارتباط با کاربرد انرژی‌های خورشیدی در کلان‌شهر تهران با شهردار و معاونانش داشته باشیم تا در جهت توسعه کاربرد نیروگاه‌های خورشیدی در تهران اقدامات لازم را انجام دهیم./مهرنیوز

دستگیری هزار مقام چینی آسیب رسان به محیط زیست

هزار مقام در چین به اتهام تخلف آلوده کردن محیط زیست و نادیده گرفتن قوانین پاسداری از آن بازداشت شده‌اند.

 

به گزارش روزنامه ارگانی ‘گلوبال تایمز’ این افراد در جریان بازرسی‌هایی که از سال ۲۰۱۶ میلادی شروع شد، دستگیر شده‌اند و مجازات‌هایی برای آن‌ها در نظر گرفته شده است.

 

دولت چین تاکید کرده است دستگیری این افراد نشان می‌دهد پکن در اجرای حاکمیت قانون و مدیریت بر محیط زیست ملاحظه‌ای ندارد و هر مقام مسئول را که مرتکب تخلف شود، دستگیر کرده و به مجازات خواهد رساند.

 

وزارت محیط زیست چین در بیانیه‌ای در تارنمای خود آورده است این افراد در هشت منطقه و استان شناسایی و دستگیر شده و سپس به دستگاه‌های قضایی معرفی شده و مورد محاکمه قرار گرفته‌اند.

 

این بیانیه می‌افزاید این افراد کسانی هستند که با اقدامات مخرب خود و سوء استفاده از اموال دولتی به منابع آب و جنگل‌ها و بخش‌های خدماتی گردشگری زیان رسانده‌اند.

 

روزنامه چینی می‌نویسد که دولت با این اقدام خود این پیام را به همه مسئولان ذی‌ربط رسانده است که اگر خلافی مرتکب شده و به محیط زیست لطمه بزنند و در مبارزه با‌‌‌ آلودگی کوتاهی نشان دهند، تنبیه خواهند شد.

 

این افراد یا به جامعه معرفی شده‌اند و یا مجازات‌هایی در ادارات ذی‌ربط محل کار برای آن‌ها در نظر گرفته شده است و یا اینکه از مقام خود برکنار شده‌اند./ایرنا