آغاز تولید کاشی‌های خورشیدی تسلا

شرکت تسلا در نهایت و با تاخیر تولید انبوه کاشی‌های خورشیدی مخصوص سقف خانه را در کارخانه «بوفالو» واقع در نیویورک آغاز کرده است.

این شرکت همچنین شروع به ارزیابی خانه‌های افرادی می‌کند که در سال گذشته مبلغی برای کاشی‌ها پرداخت کردند. پیش سفارش کاشی‌های خورشیدی در ماه مه گذشته آغاز شده بود و متقاضیان برای پیش پرداخت ۱۰۰۰ دلار پرداخت کردند.

نصب این کاشی‌ها در ایالات متحده آمریکا قرار بود از تابستان سال ۲۰۱۷ شروع شود اما در حال حاضر به نظر می‌رسد که اکثر موانع برطرف شده و کاشی‌ها در ماه‌های آتی نصب خواهند شد.

تسلا ادعا می‌کند که کاشی‌های خورشیدی هزینه کمتری نسبت به یک سقف معمولی دارند. تقریبا هر متر مربع از این کاشی‌ها حدود ۲۱٫۸۵ دلار هزینه در بر دارد و این در حالی‌ است که نصب یک سقف رایج ۲۴٫۵۰ دلار در هر متر مربع خرج دارد.

اگر کسی قصد تغییر در سقف خانه خود طی چند سال آینده داشته باشد یا اگر از پنل‌های خورشیدی استفاده می‌کند، کاشی خورشیدی یک گزینه قابل اطمینان است.

این کاشی‌ها شبیه به توفال‌های خورشیدی معمولی هستند. توفال خورشیدی که همچنین توفال فتوولتائیک نامیده می‌شود، سلول‌های خورشیدی طراحی شده‌ای هستند که شبیه تخته سنگ معمولی یا لایه‌های قیرگونی به نظر می‌رسند.

گونه‌های مختلفی از توفال خورشیدی وجود دارد، از جمله پنل‌های جامد پوششی که در جای تعدادی از توفال‌های معمولی در یک نوار قرار می‌گیرند، طرح‌های نیمه سخت که حاوی چندین سلول خورشیدی سیلیکونی که شبیه توفال معمولی می‌باشند، هستند و سیستم‌های جدیدتری که از فناوری نوارهای نازک فیلم سلول‌های خورشیدی استفاده می‌کنند که همانند توفال معمولی هر دو در حجم و انعطاف‌پذیری با یکدیگر مطابقت دارند.

البته در این کاشی‌ها کاملا از توفال استفاده نشده است و شما می‌توانید مقدار درصد خلوص کاشی‌های سقف خورشیدی خود را در سفارش آنلاین تعیین کنید.

بدیهی است که هرچه بیشتر پنل‌های خورشیدی نصب شود، سقف گران‌تر خواهد بود. تسلا همچنان مانند ماه‌های گذشته با پیش پرداخت ۱۰۰۰ دلاری برای این کاشی‌ها سفارش می‌گیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

می خواهید در این بحث شرکت کنید؟
به راحتی نظرات خود را ارسال نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی اسپم *