آلودگی هوا در چین اغلب ناشی از پدیده‌های طبیعی است در حالی که این وضعیت در کشورهای اروپایی از صنعتی شدن ناشی می‌شود.

امسال آلودگی هوا در چین و انباشت ذرات معلق به رکورد بسیار بالایی رسید که از حاصل از احتراق مداوم زغال سنگ برای مصارف خانگی بود. تنها چند روز پس از آنکه چین به عنوان آلوده‌ترین کشور در جهان معرفی شد مه دود و آلودگی هوا در لندن توجه حامیان محیط زیست را به خود جلب کرد.

دکتر مایگنگ ژو، از مرکز کنترل و پیشگیری از امراض چین در حین بررسی‌های بیشتر از وسعت و ماهیت ذرات معلق در کشورهای اروپایی دریافت در حالی که آلودگی هوا در بسیاری از شهرهای چین به جز پکن و هنگ‌کنگ در اصل از انتشار طبیعی ذرات معلق ناشی می‌شود اما مه دود موجود در لندن و دیگر کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی اغلب در تسخیر ذرات معلقی است که به دلیل پدیده صنعتی شدن در هوا منتشر می‌شود.

مطالعات اخیر حاکی از آن است که میزان قرار گرفتن افراد در معرض ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در چین پنج برابر بیش از مقدار توصیه شده توسط سازمان جهانی بهداشت (WHO) است. این ذرات معلق تأثیر مستقیمی بر سلامتی افرادی دارد که آن را تنفس می‌کنند.

فرانک کلی، کارشناس سلامت و فعال محیط زیست از کالج لندن گفت: خطرات سلامتی مرتبط با آلودگی هوا در چین به طور چشمگیری در مقایسه با مشکلات جسمی ناشی از قرار گرفتن در معرض مه دود کشنده در لندن کمتر است.

به گزارش Science World Report بررسی‌ها حاکی از آن است که افزایش انباشت ذرات معلق موجب بالا رفتن شش درصدی نرخ مرگ و میر در اروپا و آمریکای شمالی است. این وضعیت نشان می‌دهد پیامدهای آلودگی هوا بر سلامت در لندن و آمریکای شمالی ۲۷ برابر بیش از آلودگی هوا در چین است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی اسپم *