آمریکا در حال تجربه یک انقلاب انرژی پاک است و این گزارش و نمودارها آن را تائید می‌کند. وزارت انرژی آمریکا اعلام کرده در قلب یک انقلاب به سمت اقتصادی بدون کربن در حال پیشروی است. همین چند سال قبل بود که انرژی‌های بادی، خورشیدی، لامپ‌های LED و وسایل نقلیه الکتریکی در حال گسترش بود اما اکنون راه برگشتی وجود ندارد. درحالی‌که اجرای توافق‌نامه پاریس و طرح Clean Power Plan باراک اوباما باعث تقویت و احیای انرژی پاک‌شده، قیمت‌ها افت بسیار کمی دارد.

1-1-1

درحالی‌که انرژی‌های بادی، خورشیدی و لامپ‌های LED نیروی محرکی برای اقتصاد انرژی‌های پاک هستند، فناوری‌های بیشتری علی‌الخصوص درزمینهٔ حمل‌ونقل در حال بروز هستند. بر اساس گزارش وزارت انرژی آمریکا تولید برق بادی در حال سبقت از تولید برق حاصل از آب است و این مسئله قیمت برق را حدود ۰.۰۲ دلار به ازای هر کیلووات ساعت در بعضی مناطق آمریکا کاهش داده است. درحالی‌که استفاده از انرژی باد در نزدیکی دریا با ایجاد توربین‌های بزرگ در حال رشد و توسعه است، آمریکا بالاخره با ایجاد اولین مزرعه توربین‌های بادی به‌دوراز دریا پیشرفت جدیدی در صنعت برق بادی خود ایجاد کرده است.
2-1
استفاده از ظرفیت صفحات خورشیدی خانگی و صنعتی در ۵ سال گذشته به لطف کاهش هزینه‌های نصب و راه‌اندازی، طور پیوسته در حال پیشرفت است و انتظار می‌رود که سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ سالی عالی برای نصب صفحات خورشیدی صنعتی باشد. هزینه‌های انرژی خورشیدی خانگی نیز تا سال ۲۰۲۰ در حال سقوط است.
3-1
4-1

شاید هیچ تکنولوژی انرژی پاکی مثل فناوری لامپ‌های LED (light-emitting diodes) ترقی نداشته است. هزینه‌های آن از سال  ۲۰۰۸ تا ۹۴% کاهش داشته و در زمان کوتاهی بازار را به تسخیر خود درآورده است. وزارت انرژی آمریکا انتظار دارد تا سال ۲۰۳۵ تا ۸۵% از وسایل روشنایی توسط لامپ‌های LED تأمین شود. این سازمان دریافته است که می‌توان بازده این لامپ‌ها را با تحقیق و توسعه زیاد تا دو برابر بیشتر کرد.
5-1
فروش خودروهای الکتریکی (EV یا Electric vehicle) در سال‌های اخیر بیشتر شده اما نسبت به تکنولوژی‌های پاک دیگر نیازمند زمان بیشتری می‌باشد. کاخ سفید در سال ۲۰۰۸ هدف‌گذاری کرد که یک‌میلیون خودروی برقی تا سال ۲۰۱۵ در آمریکا مورداستفاده قرار گیرد که این هدف باوجود چهارصد هزار خودروی برقی در سال ۲۰۱۵ به نتیجه نرسید. باوجود قیمت هر گالن بنزین (۳.۷۸ لیتر) به قیمت ۲ دلار خودروهای برقی به فروش می‌رسند اما نیاز است که قیمت باتری‌های این خودروها کاهش‌یافته و وزارت انرژی آمریکا انتظار دارد که قیمت باتری به ازای هر کیلووات ساعت برق برای این خودروها تا سال ۲۰۲۲ تا ۱۲۵ دلار و کمتر کاهش یابد. البته کمپانی‌های خودروسازی مانند تسلا و جنرال موتورز دارای اهداف بسیار خوبی هستند و تا سال ۲۰۲۲ می‌خواهند قیمت باتری را به ازای هر کیلووات ساعت برق تا ۱۰۰ دلار کاهش دهند.
6-1

درحالی‌که وزارت انرژی انتظار دارد که این انقلاب انرژی باقدرت ادامه داشته و بازده آن بالا برود، انتظار بیشتری درزمینهٔ تکنولوژی حمل‌ونقل دارد. این سازمان مطمئن است که با پیشرفت تکنولوژی ساخت خودرو با مواد سبک (lightweighting)، پیل‌های سوختی و پیشرفت غیرمنتظره تکنولوژی صنعت حمل نقل در سال‌های آینده طلایه‌دار این انقلاب باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی اسپم *