در سال ۲۰۱۶ میلادی اتفاقات سیاسی زیادی رخ داد که اجرایی شدن آن‌ها منجر به ایجاد تغییرات زیادی برای حوزه محیط زیست در سال بعدی میلادی می‌شود. تغییراتی در حوزه آلودگی هوا، گرمایش جهانی، حیات وحش و …

برگزیت و قوانین حفاظت از محیط زیست اروپا
در سال ۲۰۱۷ مذاکرات ناشی از برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) بر یارانه‌های کشاورزی و احتمالاً همه قوانین حفاظت از محیط زیست اروپا تأثیر می‌گذارد، قوانینی درباره پرنده‌ها، آلودگی هوا و آب، اصلاح ژنتیکی خوراکی‌ها و رفاه حیوانات.
این در حالی است که اگر وزرای اروپایی بخواهند ده‌ها قانون محیط زیستی را لغو کنند، به احتمال زیاد با مخالفت‌های شدیدی روبرو می‌شوند.

اضافه شدن لندن به پاریس، مادرید، مکزیکوسیتی و آتن برای حذف خودروهای دیزلی

سال گذشته پاریس، مادرید، آتن و مکزیکوسیتی توافق کردن که در طول چند سال تردد خودروهای دیزلی را از مرکز شهر خود حذف کنند و گفته می‌شود در سال بعدی فشارها برای اضافه شدن لندن به این شهرها هم اضافه می‌شود.

باور نداشتن ترامپ به تغییر اقلیم و احتمال خروج آمریکا از توافقنامه پاریس

اما در سال آینده میلادی موضوعی بر مذاکرات اقلیمی جهان غالب می‌شود؛ آیا ترامپ آمریکا را از توافق اقلیمی پاریس برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای خارج می‌کند یا نه؟ او تاکنون همه افرادی را که به تغییر اقلیم مشکوک هستند و به اینکه علاقه دارند تا تولید گاز، نفت، زغال سنگ افزایش پیدا کنند را مسئول مقابله با تغییر اقلیم کرده است و اگر سال ۲۰۱۷ او به این روال ادامه دهند و ایالت متحده را از توافق پاریس بیرون بیاورد به چین رهبری اقلیمی جهان را هدیه داده است.
گفتنی است بسیاری از محققان اقلیمی ایالت متحده انتظار دارند که دیگر به آن‌ها کمک مالی انجام نشود.

پایان ال نینو و آغاز لانینا
سال ۲۰۱۶ پایانی بر پدیده طبیعی ال نینو بود، پدیده‌ای که از گرم شدن اقیانوس آرام به وجود می‌آید و منجر می‌شود در بخشی از مناطق جهان خشکسالی، افزایش دما و کمبود غذا به وجود بیاید.
اما در سال ۲۰۱۷ انتظار داریم که پدیده لانینا به صورت ضعیفی رخ بدهد، یعنی به احتمال زیاد آب‌های اقیانوس آرام سرد می‌شوند و در نتیجه به طور کلی میانگین بارندگی در جهان افزایش پیدا کرده و از سویی دمای برخی از مناطق جهان هم کاهش پیدا می‌کند.

ادامه روند انقراض حیوانات
با وجود اضافه شدن حیوانات زیادی به لیست حیوانات در معرض انقراض و اقدامات زیادی که برای جلوگیری از قاچاق حیوانات انجام شده است، انتظار می‌رود در سال ۲۰۱۷ میلادی روند انقراض حیوانات افزایش پیدا کند. اورانگوتان بورنئویی، ببر جنوب چین، سمور دریایی بزرگ، پلنگ آمور، موش خرمای سیاه پا و روباه داروین از گزینه‌های اصلی انقراض در سال بعدی هستند.

افزایش حفاظت از دریا
با برگزاری اولین اجلاس مراقبت از دریاها در ژوئن ۲۰۱۷، حفاظت از دریاها در سال بعدی افزایش پیدا می‌کند. در این اجلاس درباره موضوعاتی مثل افزایش تعداد پلاستیک‌ها در دریاها، ماهیگیری بیش از حد، تأثیرات تغییر اقلیم و نیاز بیشتر به پارک‌های آبی بحث می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی اسپم *