مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان گفت: فعالان اقتصادی کشور آلمان سال جاری با همکاری بخش خصوصی این استان، نیروگاه بادی در شهرستان دامغان می‌سازند.

 

امیر خلیلی خواه با بیان این که سرمایه گذاران آلمانی بیش از ۴۰۰ میلیون یورو برای راه‌اندازی این نیروگاه‌ها ارز وارد ایران اسلامی می‌کنند، افزود: برجام فرصتی ارزشمندی برای حضور فعالان اقتصادی از نقاط مختلف جهان به کشور را فراهم کرده است.

 

وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه‌های اقتصادی ۲۷ هزار میلیارد ریالی در هفدهم خرداد ماه ۹۴ در استان سمنان، گفت: سرمایه گذاری فعالان بخش خصوصی آلمان در دامغان از نمونه‌هایی ارزشمند از عملیاتی شدن این تفاهم‌نامه‌هاست.

 

خلیلی خواه گفت: شهرستان دامغان را به دلیل موقعیت جغرافیایی و برخورداری از اقلیم و شرایط آب و هوایی از نقاط مطلوب استان برای سرمایه گذاری در بخش احداث نیروگاه‌های بادی به شمار می‌رود.

 

وی بیان داشت: سرعت باد در دامغان در بعضی از روزهای سال به بیش از ۸۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و باید از این منابع برای تولید انرژی‌های پاک بهره گرفت.

 

خلیلی خواه ادامه داد: حضور سرمایه گذاران در استان به عنوان یک اصل مهم برای تمام مسئولان مربوط نهادینه شده است و بخش قابل توجهی از همایش‌های اقتصادی که در استان برگزار می‌شود برای افزایش جذب سرمایه گذار است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی اسپم *