محمد لطیف کار فعال رسانه‌ای استان کرمان در تازه ترین مطلب کانال تلگرامی یاد نوشت خود با انتشار مطلبی با عنوان ‘ بحران کتاب‌خوانی کمتر از بحران آب نیست !’به نحوه معرفی کتاب و بی‌تفاوتی‌ها امروزی‌ها نسبت به نقد کتاب‌های منتشره اعتراض کرده است.

این فعال رسانه‌ای مطلب خود را چنین آغاز کرده است: چند وقتی است فضای اینستاگرام شباهت به راسته‌ی کتاب‌فروشی‌ها می‌دهد. از این بابت دلخور نیستم؛ اما از عزیزانی که صرفا تصویر جلد کتاب می‌گذارند، در تعجبم. مگر قرار است ما از محتوای کتاب چیزی ندانیم و بعد آن را بخریم؟ کم کم دارم به این نتیجه می‌رسم که احتمالا این روزها کتاب‌، حکم کالایی را پیدا کرده‌ که هرچه زرق و برق آن بیشتر باشد، مشتری زیادتری سراغ آن را می‌گیرد.

روزگاری وقتی کتابی منتشر می‌شد، چهره‌های سرشناس اهل قلم درباره‌ی آن سکوت نمی‌کردند و اغلب نقد و نظرشان را منتشر می‌کردند. مرجع اهل کتاب برای خرید هم همین اظهارنظرها و نوشته‌ها بود.

در خبرها آمده بود؛ عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد روز گذشته در مراسم افتتاح نمایشگاه کتاب تهران گفته: «بحران کتاب نخوانی، به اندازه‌ی بحران آب برای کشور خطرناک است». بسیار خوب؛ معلوم می‌شود با همه‌ی این تبلیغات، باز هم تیراژها غم‌انگیز است. جا دارد به این گفته‌ی وزیر اضافه ‌کنم که مشکل گرانی کاغذ در ماه‌های آینده، به‌طور حتم تعدادی از ناشران خوب را هم زمین می‌زند. نظیر اتفاقی که در مورد مطبوعات هم شاهدیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی اسپم *