ساخت بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی حرارتی در استرالیا کلید خورد

ایالت استرالیای جنوبی با سرمایه‌گذاری ۶۵۰ میلیون دلاری برای ایجاد بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی حرارتی جهان با ظرفیت ۱۵۰ مگاوات موافقت کرد. این پروژه که Aurora نامیده می‌شود توسط شرکت آمریکایی SolarReserve توسعه خواهد یافت.

 

کریس پیکتون (Chris Picton) وزیر انرژی استرالیا در مورد این پروژه می‌گوید: بسیار مایه خوشحالی است که ساخت این پروژه جهانی که برقی پاک برای راه آهن برقی، بیمارستان‌ها، مدارس و ساختمان‌های دولتی ایجاد می‌کند، مورد موافقت مقامات ایالتی قرار گرفته است. ساخت این پروژه امسال آغاز خواهد شد و با اجرای این پروژه استرالیا به مرکز جهانی توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر تبدیل خواهد شد. استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در استرالیا بسیار جوان است و ایالت استرالیای جنوبی الگوی بسیار مناسبی برای کشور استرالیا در زمینه انرژی‌های نو خواهد بود.

 

این نیروگاه خورشیدی حرارتی می‌تواند در سال حدود ۵۰۰ گیگاوات ساعت برق (۵ درصد کل برق ایالت استرالیای جنوبی در یک سال) تولید کند که می‌تواند برای تامین برق ۹۰ هزار خانه نیز مورد استفاده قرار گیرد. این حجم از برق باعث کاهش ۲۰۰ هزار تن دی اکسید کربن در سال خواهد شد.

 

این تأسیسات دارای بزرگ‌ترین برج خورشیدی حرارتی جهان خواهد بود. آینه‌هایی که در این تأسیسات به کار می‌رود برای متمرکز کردن انرژی خورشیدی بر روی برج مرکزی هستند. این برج از فناوری نمک مذاب برای ذخیره گرمای این انرژی خورشیدی استفاده می‌کند. از این گرما برای ایجاد بخار مورد نیاز توربین و در ادامه تولید برق استفاده خواهد شد.

 

استرالیای جنوبی در سال گذشته نیز به دلیل ساخت بزرگ‌ترین باتری ذخیره‌سازی برق دنیا توسط تسلا مورد توجه بسیار قرار گرفت.

 

این پروژه در سال ۲۰۲۰ به بهره‌برداری خواهد رسید و حدود ۶۰۰ شغل نیز ایجاد خواهد کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

می خواهید در این بحث شرکت کنید؟
به راحتی نظرات خود را ارسال نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی اسپم *