طبق یافته های مطالعه اخیر روی سه بزرگراه در آلمان، ذرات کوچک حاصل از تایر خودرو، لنت ترمز، و آسفالت خیابان بیشترین میزان آلودگی به میکروپلاستیک ها در هوا را تشکیل می دهند.

طبق یافته های مطالعه اخیر روی سه بزرگراه در آلمان، ذرات کوچک حاصل از تایر خودرو، لنت ترمز، و آسفالت خیابان بیشترین میزان آلودگی به میکروپلاستیک ها در هوا را تشکیل می دهند.

مشکل بزرگی هنگام تماس لاستیک خودرو با جاده وجود دارد، میکروپلاستیک ها!

دانشمندان بیش از 500 نوع ذره در هوای اطراف سه آزادراه شلوغ در آلمان را بررسی کرده اند، و فهمیدند که اکثریت آن (89 %) ناشی از تایر وسایل نقلیه، سیستم ترمز، و خود جاده می باشد. تمامی این ذرات روی هم توسط محققین به عنوان میکروپلاستیک ها طبقه بندی می شوند، اگر چه شامل موادی غیر از پلاستیک هستند.

این ذرات توسط باد پراکنده شده و توسط باران شسته شده و به مسیر فاضلاب رفته و از آنجا وارد اقیانوس می شوند، جایی که این ذرات می توانند به جانداران آبی و اکوسیستم های شکننده ضرر برسانند. تحقیقات گذشته در دانشگاه پنسیلوانیا نشان می دهد که حدود 30 % از میکروپلاستیک های آلوده کننده اقیانوس ها، دریاچه ها و رودخانه ها ناشی از تایر ها می باشند.

ما همگی می خواهیم که انتشار CO2 را از اگزوز خودرو ها کاهش دهیم، اما نمی توانیم خوردگی و سایش تایرها را متوقف کنیم. ترافیک های سنگین اوضاع را بدتر هم می کنند. محققین یافته اند که حرکت خودروها با سرعت ثابت بدون استفاده از ترمز های متوالی ذرات کمتری را تولید می کنند.

با توجه به اینکه برخی مواد شامل لاستیک های مصنوعی توسط گرد و غبار و برخی ذرات ریز تر، پوشانده می شوند، شناسایی آنها همیشه کار ساده ای نیست. لذا محققین با استفاده از میکروسکوپ های الکترونی و انجام آنالیزهای شیمیایی به ماهیت اصلی ذرات پی می برند.

به گفته یکی از محققین دانشگاه سیاتل آقای جان وینستین، این ذرات نامرئی هستند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *