مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: هر اتوبوس فرسوده معادل ۴۰۰ میلیون تومان به جان شهروندان ضرر می‌زند و احیای سرویس ادارات با اتوبوس فرسوده فایده‌ای ندارد.

وحید حسینی درباره سرانجام راهکار اجرایی شهرداری برای کاهش آلودگی هوا که در معاونت اجرایی ریاست جمهوری در حال بررسی بود گفت: چندین مورد از مصوبات دولت ازجمله طرح کاهش، نوسازی خودروهای فرسوده و منع پلاک گذاری موتورهای کاربراتوری که در سال جاری به مرحله اجرا نیز درآمد همگی در برنامه کاهش آلودگی هوا شهرداری تهران نیز پیش بینی شده بود.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت آلودگی هوا نسبت به سال‌های گذشته گفت: بنزن موجود در بنزین طی چهار سال گذشته کاهش پیدا کرده است به طوری که در سال ۱۳۸۹ متوسط بنزن تهران ۲.۹ درصد بود و این میزان در سال جاری به ۰.۷ درصد رسیده و به نصف کاهش پیدا کرده است.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: در تهران با تبخیر بنزین مواجه هستیم و تا جلوی تبخیر بنزین را نگیریم وضع آلودگی به همین شکل است. دستگاه‌هایی از جمله شرکت نفت باید نسبت به این موضوع توجه کنند. طرح کهاب ۱۰ سال است که از سوی شرکت نفت باید اجرا شود اما اجرا نشده است.

وی همچنین در خصوص موضوع مطرح شده برای احیاء مجدد سرویس ادارات نیز گفت: در حال حاضر اتوبوس‌های فرسوده برخی ادارات معضل آلودگی هوا هستند و من ترجیح می‌دهم این اتوبوس‌ها نباشند مردم با ماشین شخصی تردد کنند چون آلودگی آن از این اتوبوس‌های فرسوده کمتر است.

حسینی با تأکید بر اینکه احیاء سرویس ادارات با اتوبوس‌های کهنه امکان‌پذیر نیست، گفت: یک اتوبوس با ۸ سال کارکرد معادل ۴۰۰ میلیون تومان برای سلامت شهروندان ضرر دارد این به این معناست که سلامت شهروندان قیمت ندارد، بنابراین احیای طرح سرویس ادارات با اتوبوس‌های فرسوده تنها دور باطل است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی اسپم *