هزار مقام در چین به اتهام تخلف آلوده کردن محیط زیست و نادیده گرفتن قوانین پاسداری از آن بازداشت شده‌اند.

 

به گزارش روزنامه ارگانی ‘گلوبال تایمز’ این افراد در جریان بازرسی‌هایی که از سال ۲۰۱۶ میلادی شروع شد، دستگیر شده‌اند و مجازات‌هایی برای آن‌ها در نظر گرفته شده است.

 

دولت چین تاکید کرده است دستگیری این افراد نشان می‌دهد پکن در اجرای حاکمیت قانون و مدیریت بر محیط زیست ملاحظه‌ای ندارد و هر مقام مسئول را که مرتکب تخلف شود، دستگیر کرده و به مجازات خواهد رساند.

 

وزارت محیط زیست چین در بیانیه‌ای در تارنمای خود آورده است این افراد در هشت منطقه و استان شناسایی و دستگیر شده و سپس به دستگاه‌های قضایی معرفی شده و مورد محاکمه قرار گرفته‌اند.

 

این بیانیه می‌افزاید این افراد کسانی هستند که با اقدامات مخرب خود و سوء استفاده از اموال دولتی به منابع آب و جنگل‌ها و بخش‌های خدماتی گردشگری زیان رسانده‌اند.

 

روزنامه چینی می‌نویسد که دولت با این اقدام خود این پیام را به همه مسئولان ذی‌ربط رسانده است که اگر خلافی مرتکب شده و به محیط زیست لطمه بزنند و در مبارزه با‌‌‌ آلودگی کوتاهی نشان دهند، تنبیه خواهند شد.

 

این افراد یا به جامعه معرفی شده‌اند و یا مجازات‌هایی در ادارات ذی‌ربط محل کار برای آن‌ها در نظر گرفته شده است و یا اینکه از مقام خود برکنار شده‌اند./ایرنا

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی اسپم *