دستگیری هزار مقام چینی آسیب رسان به محیط زیست

هزار مقام در چین به اتهام تخلف آلوده کردن محیط زیست و نادیده گرفتن قوانین پاسداری از آن بازداشت شده‌اند.

 

به گزارش روزنامه ارگانی ‘گلوبال تایمز’ این افراد در جریان بازرسی‌هایی که از سال ۲۰۱۶ میلادی شروع شد، دستگیر شده‌اند و مجازات‌هایی برای آن‌ها در نظر گرفته شده است.

 

دولت چین تاکید کرده است دستگیری این افراد نشان می‌دهد پکن در اجرای حاکمیت قانون و مدیریت بر محیط زیست ملاحظه‌ای ندارد و هر مقام مسئول را که مرتکب تخلف شود، دستگیر کرده و به مجازات خواهد رساند.

 

وزارت محیط زیست چین در بیانیه‌ای در تارنمای خود آورده است این افراد در هشت منطقه و استان شناسایی و دستگیر شده و سپس به دستگاه‌های قضایی معرفی شده و مورد محاکمه قرار گرفته‌اند.

 

این بیانیه می‌افزاید این افراد کسانی هستند که با اقدامات مخرب خود و سوء استفاده از اموال دولتی به منابع آب و جنگل‌ها و بخش‌های خدماتی گردشگری زیان رسانده‌اند.

 

روزنامه چینی می‌نویسد که دولت با این اقدام خود این پیام را به همه مسئولان ذی‌ربط رسانده است که اگر خلافی مرتکب شده و به محیط زیست لطمه بزنند و در مبارزه با‌‌‌ آلودگی کوتاهی نشان دهند، تنبیه خواهند شد.

 

این افراد یا به جامعه معرفی شده‌اند و یا مجازات‌هایی در ادارات ذی‌ربط محل کار برای آن‌ها در نظر گرفته شده است و یا اینکه از مقام خود برکنار شده‌اند./ایرنا

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

می خواهید در این بحث شرکت کنید؟
به راحتی نظرات خود را ارسال نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی اسپم *