الون ماسک (رئیس شرکت تسلا آمریکا) از تولید سقف‌های خورشیدی که از کاشی‌های شیشه‌ای ساخته‌شده، خبر داد.

4
او در استودیو یونیور سال لس‌آنجلس در برابر صدها مهمان اعلام کرد که این کمپانی به همراه کمپانی سولار سیتی قصد دارند سقف‌های خورشیدی را تولید کنند، که ظاهر بهتری نسبت به سقف‌های خورشیدی معمولی دارند. او در ادامه تصویر چندین خانه را به نمایش گذاشت که پنل‌های خورشیدی به زیبایی با کاشی یا سفال‌های سقف خانه ترکیب‌شده به‌طوری‌که شما اصلاً متوجه صفحات خورشیدی نخواهید شد. او در ادامه گفت، که چه قدر جذاب است که شما یک سقف خورشیدی با ظاهر زیبا و دوام بیشتر نسبت به سقف‌های معمولی داشته باشد و آن را با لذت و افتخار به دوستان و همسایه‌های خود نمایش دهید.
آقای ماسک درباره جزئیاتی مانند هزینه، بهره‌وری و گارانتی این سقف‌ها صحبتی نکرد و فقط به نمایش آن و نشان دادن انواع آن بسنده کرد. سایت سولار سیتی عنوان کرده است که تولید این سقف‌ها از اواسط سال ۲۰۱۷ آغاز می‌شود. مشتریان می‌توانند انتخاب کنند که کدام قسمت از سقف خود را می‌خواهند خورشیدی کنند.

2

باتری خانگی برای ذخیره انرژی

ایده بزرگ‌تر این شرکت تولید باتری‌های دیواری برای صاحبان خانه‌هایی که از سقف‌های خورشیدی استفاده می‌کنند، تا بتوانند این برق تولیدی را ذخیره کنند. شما می‌توانید باتری‌های خود را در طول روز شارژ و در هنگام غروب آفتاب تا شب (نبود نور جهت تولید انرژی خورشیدی) از برق خورشیدی ذخیره‌شده در باتری استفاده کنید. این باتری‌ها در حدود ۱۳۰ کیلوگرم وزن ‌دارند و می‌توانند که بر روی یا درون دیوار نصب شوند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی اسپم *