شکایت شهر نیویورک از پنج شرکت نفتی بزرگ به خاطر تغییرات اقلیمی

پنج شرکت اکتشاف، تولید و پالایش نفت به دلیل نقشی که در گرمایش زمین داشته‌اند، با شکایت‌هایی در شهر نیویورک مواجه هستند.

شهردار نیویورک اظهار کرده که این شکایت، تلاشی برای بازیابی منابع مالی است که این شهر برای مقابله با اثرات تغییرات جوی در سال‌های اخیر هزینه کرده است. در شکایت‌نامه اولیه از شرکت‌های بی پی (BP)، شورون (Chevron)، کونوکوفیلیپس (ConocoPhillips)، اکسون موبیل (ExxonMobil) و رویال داچ شل (Royal Dutch Shell) نام برده شده است.

نیویورک همچنین اخیرا طرح‌هایی را برای کنار کشیدن صندوق‌های بازنشستگی خود از سرمایه‌گذاری در بخش سوخت فسیلی اعلام کرده است.

از زمانی که دیوید پاترسون، فرماندار پیشین در نیویورک ممنوعیت موقتی فرکینگ (فناوری پیشرفته برای استخراج انرژی) را در سال ۲۰۱۰ اعلام کرد، این ایالت به نماد حرکت به سوی انرژی تجدیدپذیر تبدیل شد.

اندرو کومو، جانشین پاترسون فرکینگ را به طور قطعی در سال ۲۰۱۴ ممنوع کرد و در سال ۲۰۱۶ مانع ساخت خط لوله‌ای شد که قرار بود گاز طبیعی را از پنسیلوانیا به نیویورک و نیوانگلند منتقل کند.

تولید گاز طبیعی در نیویورک در فاصله سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ به میزان ۵۰ درصد کاهش یافت و به کاهش مشاغل، کاهش حق امتیاز برای زمین داران و درآمد کمتر دولت‌های محلی منجر شد.

طبق آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا، ایالت نیویورک در حال حاضر عمده انرژی مورد نیاز خود را از نیروگاه‌های گازسوز دریافت می‌کند. در حالی که سهم نیروگاه‌های نفتی ناچیز است، انرژی هسته‌ای دومین منبع بزرگ تولید نیرو در این ایالت است و پس از آن برق آبی قرار دارد. منابع تجدیدپذیر هنوز سهم اندکی در سبد انرژی نیویورک دارند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

می خواهید در این بحث شرکت کنید؟
به راحتی نظرات خود را ارسال نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی اسپم *