هندوستان سومین کشور صاحب انرژی خورشیدی

بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی جهان در ماه سپتامبر در جنوب هندوستان افتتاح شد و در حال حاضر به‌عنوان سومین کشور صاحب انرژی خورشیدی بخش مهمی از انرژی الکتریکی موردنیاز خود را تأمین می‌کند.
این نیروگاه که ۶۴۸ مگاوات ظرفیت دارد، با استفاده از ۲.۵ مؤلفه فتوولتائیک ساخته‌شده که در زمینی به مساحت ۱۰ کیلومترمربع نصب‌شده‌اند.
این نیروگاه در طول ۸ ماه با بودجه‌ای معادل ۶۶۲ میلیون دلار در منطقه کاموتی واقع در استان تامیل نادو در جنوب هندوستان راه‌اندازی شده است. ظرفیت این نیروگاه رکورد قبلی را که ۵۵۰ مگاوات بود و به یک نیروگاه با دو سایت مستقل در آمریکا اختصاص داشت، شکست.
1
این نیروگاه دولت هند را یک گام دیگر به اهداف آن در رابطه با استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر، نزدیک‌تر کرد. در ابتدا دولت این کشور با راه‌اندازی پروژه National Solar Mission هدف اصلی خود را تا سال ۲۰۲۲ میلادی، دستیابی به ۲۰ گیگاوات توان الکتریکی با استفاده از نیروگاه‌های خورشیدی تعریف کرد. اما در سال ۲۰۱۵ آن را تغییر داد و مقرر شد تا آن زمان به ۱۰۰ گیگاوات توان خورشیدی دست یابد.
در سال ۲۰۱۲ استان تامیل نادو باوجوداینکه نتوانست به اهداف تعریف‌شده برای آن دست یابد، نیروگاه‌هایی را راه‌اندازی کرد که ۳ هزار مگاوات از توان الکتریکی موردنیاز هندوستان را تأمین کردند.
کشور هند با راه‌اندازی این نیروگاه جدید قصد دارد تا سال ۲۰۱۷ میلادی به سومین کشور فعال در بازار انرژی خورشیدی پس از چین و آمریکا تبدیل شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

می خواهید در این بحث شرکت کنید؟
به راحتی نظرات خود را ارسال نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی اسپم *