رسوایی دیزل گیت بزرگ‌ترین حادثه خودرویی سال جاری میلادی بود. این رسوایی که باعث ضرر چند میلیارد دلاری شرکت فولکس‌ واگن شد، تعداد زیادی از مقامات این شرکت را به زیر سؤال برد.

حال دادگاه فدرال آمریکا الیور اشمیت، مدیر محیط‌ زیست و مهندسی فولکس‌واگن را به هفت سال زندان و پرداخت ۴۰۰ هزار دلار جریمه محکوم کرده است.

الیور اشمیت در شعبه فولکس واگن در میشیگان مشغول خدمت بوده و در جریان مسافرتش با خانواده به آمریکا در ماه ژانویه بازداشت شد. اتهام او نقض قوانین فدرال و هوای پاک در آمریکا است.

قاضی این پرونده او را مسئول اصلی پنهان کردن آلودگی موتورهای دیزل محصولات فولکس‌واگن دانسته است.

مدیر محیط‌زیست و مهندسی فولکس‌ واگن چند روز قبل نامه‌ای به قاضی پرونده نوشته بود و گفته بود در زمان فهمیدن استفاده شرکت فولکس‌ واگن به استفاده از نرم‌افزار فریب‌کارانه در خودروهای دیزل مورد سوءاستفاده قرارگرفته بوده است.

تنها یک مدیر فولکس‌واگن در آمریکا به خاطر پرونده دیزل گیت مورد محاکمه قرارگرفته و باید ۴۰ ماه زندان را تحمل کند.

به دلیل شهروند آلمانی بودن مدیران فولکس‌واگن، دستگاه قضایی آمریکا قادر نبوده مدیران دیگر این شرکت آلمانی را محاکمه کند، اما الیور اشمیت با سفر به آمریکا موقعیت محاکمه خود را در آمریکا فراهم کرد.

در دیزل گیت، فولکس‌واگن با استفاده از نرم‌افزاری که شرایط تست را شناسایی می‌کرد، میزان آلایندگی خودرو را در زمان تست کاهش می‌داد و در شرایط عادی این میزان به‌شدت افزایش می‌یافت./تین نیوز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی اسپم *