ابتکاری در کره جنوبی برای حفظ محیط زیست، جلوگیری از آلودگی هوا و رفاه حال شهروندان صورت گرفته است. این کشور دست به اقدام جالبی برای پارک خودرو در محل پارکینگ ها زده است. علاوه بر تمام موارد ذکر شده با این کار کمک فراوانی به اقتصاد کشور به دلیل کاهش مصرف سوخت نیز خواهد شد.
کمپانی S-Oil یکی از چهار شرکت توزیع‌کننده بنزین در کشور کره جنوبی می‌باشد که همیشه به دنبال ارائه ایده‌ای برای صرفه‌جویی در مصرف سوخت بوده است. پایتخت کره جنوبی، شهر سئول یکی از بزرگ‌ترین مصرف‌کنندگان بنزین در جهان است و علاوه بر این، تعداد خودروها و قیمت سوخت نیز در این شهر به‌صورت روزانه افزایش می‌یابد. کمبود جای پارک در کنار افزایش قیمت  سوخت و تعداد خودروها به یکی از معضلات اصلی شهروندان و رانندگان ساکن سئول تبدیل‌شده است؛ به‌طوری‌که هر راننده روزانه با طی مسافتی معادل ۵۰۰ متر به دنبال جای پارک می‌گردد. این عدد در یک ماه برای هر راننده به ۱۵ کیلومتر می‌رسد و به این معنی است که هر نفر برای یافتن جای پارک خودرو، ۱ لیتر بنزین به هدر می‌دهد!
این کمپانی خوش‌فکر در سال گذشته میلادی با طرح سؤالی درصدد حل این مشکل برآمد. چه می‌شد اگر می‌توانستیم به رانندگان بگوییم که “اینجا” (جای پارک) خالی است؟ کمپانی S-Oil با ساخت “بالون‌های اینجا” و فرستادن آن‌ها به هوا به این سؤال پاسخ داد! این بالون‌ها بدین‌صورت کار می‌کنند که با پارک کردن یک خودرو در جای پارک، پایین می‌آیند و زمانی که خودرو از جای پارک بیرون می‌رود، به بالا و سرجایشان برمی‌گردند. این بالون‌های رنگی به‌راحتی از فاصله دور دیده می‌شوند که نشانگر جای پارک خالی هستند. پارک سریع  خودرو به معنای صرفه‌جویی در وقت و سوخت است که در نوع خود کمک زیادی به سالم‌تر کردن سیاره زمین دارد. با تماشای ویدئوی زیر (دانلود) که در مجموعه ۱Car ترجمه و زیرنویس شده است، می‌توانید با نحوه کار این سیستم ابتکاری در پارکینگ‌های سئول آشنا شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی اسپم *