در کره زمین و در کشورهایی مثل ایران، آمریکا و کانادا فصل‌ها می‌آیند و می‌روند. این کشورها در فصل تابستان کاملا گرم و در فصل زمستان کاملا سرد هستند و این در حالی است که درجه حرارت سطح زمین با تغییرات فصلی تغییر می‌کند. اما رویه درجه حرارت زیر سطح زمین متفاوت است و دمای ۲ متر زیر زمین در تمام سال در حدود ۱۵ درجه سانتیگراد یا ۶۰ درجه فارنهایت می‌باشد. انرژی زمین گرمایی از مزیت این دمای ثابت استفاده می‌کند و خانه‌ها را گرم و سرد می‌کند.
اما چگونه این کار انجام می‌شود؟
در ابتدا حفره بزرگی در زمین ایجاد می‌شود و با ردیف‌هایی از لوله‌ها پر می‌شود. سپس سیال جاذب گرمای خاصی به طور مداوم از طریق لوله‌ها حرکت می‌کند. در فصل زمستان گرما از طریق زمین جذب شده به بالا انتقال می‌یابد که می‌تواند در سراسر خانه جریان داشته باشد. در تابستان به طور بر عکس گرما از خانه جذب و به لوله‌ها انتقال می‌یابد. سپس به سمت پایین اتقال می‌یابد و در زمین ذخیره می‌شود
پس مزایای انرژی زمین گرمایی چیست؟
اولا شما می‌توانید پول بسیاری را پس انداز کنید. انرژی زمین گرمایی با نیروی کمتری کار می‌کند و اینگونه هزینه گرمایش شما هشتاد درصد کمتر از سیستم سنتی است. ثانیا انرژی زمین گرمایی با سوختهای فسیلی کار نمی‌کند و اینگونه گازهای گلخانه‌ای کمتری ایجاد می‌شود.
به انرژی زمین گرمایی به عنوان یک انرژی پاک و ارزان فکر کنید.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی اسپم *