یک مخترع نیوزلندی دوچرخه‌ای ساخته است که با پدال زدن می‌توان روی آب حرکت کرد. یادگیری نحوه استفاده از «Manta5» کمی پیچیدگی دارد اما به راحتی می‌توان آن را کنترل کرد.
به گزارش گروه رسانه‌های دیگر آنا، می‌توان گفت که معادل آبی خودرو، قایق موتوری یا معادل آبی موتورسیکلت، جت اسکی است؛ اما معادل دوچرخه برای حرکت روی آب چه وسیله‌ای داریم؟
این همان چیزی است که در سال ۲۰۱۰ از ذهن گای هاوارد ویلیس، مخترع نیوزلندی، گذشت. زمانی که فکر ساخت Manta5 به سرش افتاد.
Manta5 دارای قاب آلومینیومی، دو فیبر کربن هیدروفویلی که امکان روی آب ماندن را فراهم می‌کنند و یک موتور برقی ۴۰۰ وات است که نیروی پدال زدن راکب را افزایش می‌دهد تا پروانه را بچرخاند.
با وجود اینکه این دوچرخه آبی پوششی در زیر خود ندارد، اما ماژول‌های شناوری دارد که در هنگام توقف، دوچرخه را شناور نگه می‌دارد. علاوه بر این می‌توان با Manta5 به عقب هم حرکت کرد.
وزن آن حدود ۲۰ کیلوگرم و برای حمل در پشت خودرو مناسب است. این دوچرخه برای افرادی با وزن بین ۷۰ تا ۱۰۰ کیلوگرم طراحی شده است و می‌تواند در هر دو نوع آب شیرین و شور مورد استفاده قرار گیرد.
نسخه فعلی می‌تواند به طور متوسط حدود یک ساعت در هر بار شارژ باتری، عملکرد داشته باشد و به سرعت حداکثر ۱۵ تا ۲۰ کیلومتر بر ساعت (۹ تا ۱۲ مایل بر ساعت) می‌رسد.
قیمت آن هنوز تعیین نشده است، اگرچه گزارش شده که تقریبا هم قیمت کالاهای ورزشی آبی دیگر خواهد بود.
هاوارد ویلیس می‌گوید: «من این دوچرخه را فراتر از یک محصول تفریحی می‌بینم. من می‌خواهم این محصول ورزشی و رقابتی باشد. اگر رقابتی شود، یک روز ممکن است در بازی‌های المپیک مورد استفاده قرار گیرد. من می‌دانم که ممکن است کمی طول بکشد تا بتوانم آن روز را ببینم. شاید خیلی جاه‌طلب هستم، اما من همیشه دنبال رویا هستم».

 

در این ویدئو می‌توانید نحوه کارکرد این دوچرخه آبی برقی را مشاهده کنید

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسایی اسپم *